Klik her for at printe denne side ud Tilbage                                                                                                         Opdateret 09. December 2007

Alle resultater

Vi blev nummer otte ud af 133 hold! Lidt sejt når vi selv skal sige det :-)

Eva deltog på et JB hold (under alias :-)): 19:36

Og 2005 (kun Marc deltog)

Nr Holdnr Holdnavn 1. løber 2. løber 3. løber 0 - 4 km 4 - 8 km 8 - 12 km Total
1 326 marasi speed Mads Severinsen Rasmus Hansen Simon Rasmussen 00:16:51 00:17:06 00:17:39 00:51:36
2 329 SAK 77 Martin Nøhr Søren Sølvsten Oliver Brink Ladefoged 00:16:40 00:17:48 00:17:57 00:52:24
3 322 Sminge 4 Johan Løchte Maria Olesen Morten Toft 00:17:50 00:19:16 00:16:52 00:53:58
4 323 Team MCM Mathias Barthel Peter Saaby Marc Fisker 00:19:38 00:18:34 00:16:49 00:55:01
5 324 Team Hmm Henrik Rasmussen Mads Lauridsen Mike Steffensen 00:18:37 00:19:01 00:18:58 00:56:35
6 321 Sminge 3 Rasmus Døssing Mathias Toft Johan Kruse 00:20:07 00:19:20 00:21:02 01:00:29
7 327 Funder GF Tigers Andreas Pilgaard Kasper Hesel Asger Faurbye 00:23:24 00:18:28 00:19:14 01:01:06
8 325 Bæverne Sofus Bach Anders Marcher Kasper Kramer 00:25:11 00:21:50 00:16:35 01:03:35
9 330 TAM TAM Tobias Andersen Magnus Thøgersen Anders Stevns 00:21:40 00:18:40 00:25:54 01:06:13

Almind Sø Stafet 2004

3 x 4 km Børn 8-11 år
Plc. Startnr Hold 1.Løber 1.Tid 2.Løber 2.Tid 3.Løber 3.Tid Samlet Tid
1 350 Team MCM Christian Hesselaa 00:19:10 Mathias Barthel 00:18:58 Marc Fisker 00:17:55 00:56:02
2 365 I kan godt glemme det I vinder ikke idag Asger M. Poulsen 00:19:40 Anders B. Søndergaard 00:17:35 Anders Thuesen 00:19:34 00:56:48
3 375 SAK 77 2 Louise Biede 00:19:44 Fanny B.Sørensen 00:22:04 Oliver Brink Ladefoged 00:18:50 01:00:38
3 x 4 Børn 12-14 år
Plc. Startnr Hold 1.Løber 1.Tid 2.Løber 2.Tid 3.Løber 3.Tid Samlet Tid
1 408 Hvinningdal Turbo Sprint Henrik Rasmussen 00:16:13 Nick Fisker 00:16:37 Thomas Bek 00:17:34 00:50:24
2 411 Marasi Speed Mads Severinsen 00:16:42 Rasmus Hansen 00:17:55 Simon Rasmussen 00:19:01 00:53:38
3 406 Små Enge 2 Morten Toft 00:17:14 Peter Sølvsten 00:18:28 Johan Løchte 00:18:46 00:54:28
4 x 4 km Mix
Plc. Startnr Hold 1.Løber 1.Tid 2.Løber 2.Tid 3.Løber 3.Tid 4.Løber 4.Tid/Samlet
1 217 Mixtur Revival John Hvass Møller 00:14:57 Anita Jæger 00:19:04 Jesper Andreasen 00:17:15 Helle Kristiansen 00:18:33/01:09:47
2 224 Team Gjessø Lars Nørskov Sørensen 00:14:50 Inge Søe 00:18:50 Henrik Østergaard 00:16:10 Helle Østergaard 00:20:08/01:09:57
3 206 Hammel GF Svend Olsen 00:15:52 Randi Scheel 00:20:18 Per Øster 00:15:15 Bente Munk 00:19:35/01:10:57
4 191 Silk.Kommune-Elite, Økonomi Michael H.Svendsen 00:17:15 Helle Z. Kristiansen 00:18:09 Michael Anderson 00:15:41 Kirsten Høyer 00:20:10/01:11:14
5 161 adidas Quick steep Kenneth Pedersen 00:17:08 Karen-Lise Høgild 00:18:30 Morten Brandt 00:17:20 Birgitte Bach 00:18:40/01:11:37
6 170 JB - 2fast4you Bjarne Bech 00:16:28 Lise Lohse Rasmussen 00:17:56 Eva Pausgaard 00:19:45 Kim D. Bruun 00:17:44/01:11:52